II. subregionální závod- Oldříš 

První VHF / UHF závod v letošním roce . Předpověď počasí v podobě  krásného slunečného víkendu vyšla znamenitě. Sešli jsme se na kopci  v sobotu dopoledne ve složení OK1NG – Míra, OK1IEC – Jirka , OK1DOY – Zdeněk , OK7JR – Honza, OK1DPU – Honza, OK1FPQ – Láďa , v neděli dorazil i Petr OK1DUG.

Stavba antén a vysílací techniky pro tři pásma  tedy díky počasí proběhla poměrně svižně bez větších zádrhelů. Do závodu bylo tedy

vše  připraveno s dostatečným předstihem. Závod byl zahájen v očekávaném tempu , na 2m v první hodině 60 QSO,  i na 70 a 23 cm bylo co dělat .

Podmínky po pár hodinách provozu se zdály být spíš podprůměrné . Vyloženě slabý se zdál být směr ze severu , celkově však i signály z oblasti PA a ON byly nečekaně slabší. Hned z kraje závodu vypověděl službu anténní předzesilovač což se samozřejmě při poslechu slabších signálů projevilo. Zlepšené podmínky jsme pocítili až v neděli  po ránu a to především na 70cm kde hráli  ve slušné síle po zbytek závodu G8P  a M1CRO/p . Oba  přišli na  naše CQ.....

Nad ránem nás zaskočila porucha PA na 2m, pravděpodobně zdroj VN  a dílo bylo dokonáno . Závod se pak odjel v odpovídajícím tempu se základním TCVR se 100W. Tato událost  nás však navedla k myšlence nové koncepce  setupu . Bravurně se tohoto úkolu  ujal Jirka OK1IEC a Míra OK1NG . Díky a držíme palce.

Celkově tedy 403 QSO na 2m – ODX I6/OM1TF – 950 km , na 70cm - 119 QSO , na 23cm - 19 QSO.

Kótu jsme tentokrát opustili poněkud dříve ,jelikož jsme se rozhodli postavené antény ponechat  do následujícího víkendu s  účastí ve VKV DIG  párty a  nedělního  PA. Následný víkend se však proměnil v typický zimní čas . Na kopci nás přivítala  sněhová pokrývka . Přesto jsme alespoň provedli test rádií , které připadají v úvahu do nové koncepce HW pro setup  na 2m. Poslechové testy  na dostupné majáky u TS790 ,IC 746PRO a K2 s transvertorem  dopadly celkem obstojně a téměř srovnatelně.  Na slyšenou v PD . 
73 OK1DOY Zdeněk

 

 

 

 070520161373

Fotogalerie ZDE